مجله اینترنتی بانوان

آموزش بافت بلوز مردانه تک دکمه

آموزش بافت بلوز مردانه تک دکمه

baft-bolooz-mardane

سلام خانم های محترم هنرجو

در این آموزش قصد داریم بافت مردانه ای رو خدمت شما ارائه بدیم که اکثر مردان عاشق چنین بافتی هستند چون در عین سادگی بسیار مدل زیبایی است و نوع بافت آن به طوری در مردان عامه پسنده است.بنابراین پیشنهاد میدم حتما برای عزیزانتون این بافت رو بزنید

برسیم به آموزش و موارد لازم این بافت

کاموا: ۱۰ کلاف ۱۰۰ گرمی

میل شماره ۵/۵

پشت: ۷۸ دانه سرانداخته ۴۹ سانتیمتر جودانه ببافید و بعد از آن برای حلقه آستین دانه ها را به ترتیب ۳+۴ کور کنید. وقتی بلندی بافت به ۶۲ سانتیمتر رسید بافت را طوری ادامه دهید که از روی کار به این شکل دیده شود: ۲ رج رو ۲ رج زیر ۲رج رو ۲ رج زیر ۲ رج رو ۲ رج زیر  ۳ رج رو ۱ رج زیر ۱رج رو ۱ رج زیر. سپس ۲۸ دانه ی وسط را کور کرده و دو نیمه ی بافت را به صورت ۱ رج رو ۱ رج زیر ۱ رج رو ۱ رج زیر بافته کور کنید.

جلو: مانند پشت سرانداخته در سانتیمتر ۴۹ حلقه آستین را ایجاد کرده و در سانتیمتر ۵۲ دانه های باقیمانده را (۶۴ دانه ) به دو قسمت ۳۴ دانه برای سمت راست و ۳۰ دانه برای سمت چپ تقسیم نمایید و جداگانه به شکل زیر ببافید:

سمت راست: مدل را ۲ رج ساده طوری که از روی کار به صورت رو دیده شود ببافید . سپس یک جا دکمه باز کرده مدل را تا ۶ سانتیمتر طوری ادامه دهید که دانه ها از روی بافت به صورت ۲ رج رو ۲ رج زیر ۲ رج رو ۲ رج زیر ۲ رج رو ۲ رج زیر ۲ رج رو ۲ رج زیر دیده شود. در تمام رج هایی که به صورت زیر دیده می شود و با ۳۸ دانه بافت را به صورت زیر با  بافت رکن ادامه دهید :

سری اول: ۳۸ دانه را به ترتیب زیر ببافید : از کنار یقه ۱۸ دانه بافته برگردید ( ۲۰ دانه نبافته  روی میل باقی می ماند ). دوباره ۲۲ دانه بافته برگردید ( ۱۶ دانه نبافته روی میل می ماند ). ۱۷ دانه بافته برگردید ( ۱۲ دانه نبافته روی میل می ماند )

سری های زوج : همه دانه ها را بافته برگردید .

سری سوم و پنجم و هفتم : از کنار یقه ۱۸ دانه بافته برگردید. سری  نهم از کنار یقه ۳۰ دانه  بافته برگردید. سری یازدهم برای سر شانه ۱۸ دانه کور کنید و ۲۰ دانه ی  باقیمانده را برای  پشت یقه تا ۱۵ خط رکن ببافید.

سمت چپ: ابتدا از کنار یقه  از پشت ۴ دانه ی بافته شده ،۴ دانه بیرون آورده و با ۳۴ دانه  مانند طرف دیگر ببافید .

آستین : ۳۶ دانه سر انداخته و هر ۵/۲ سانتیمتر از هر دو طرف ۱ دانه اضافه کنید .۴۹ سانتیمتر ببافید تا تعداد دانه ها به ۵۴ برسد . سپس برای حلقه آستین دانه ها را  به ترتیب  ۲+۴ کور کنید . پس از آن هر رج از هر دو طرف یکی کور کنید تا  بلندی آستین  ۷۰ سانتیمتر شود.

خوب اینجا دیگه بافت ما آماده هستش و میبینید چه زیباست

خوشحالیم برای این بافت هم در کنار ما بودید.


مجله اینترنتی آریا بانو

4 پاسخ به “آموزش بافت بلوز مردانه تک دکمه”

 1. خدیجه گفت:

  سلام
  خسته نباشید
  خیلی قشنگه
  من میخام واسه شوهرم ببافم
  فقط نمیدونم ۳+۴ دونه کم کنم یعنی چی؟
  خاهش میکنم جوابمو بدین

  • فرحناز گفت:

   با سلام و خسته نباشید در مدل بافت بلوز مردانه تک دکمه شما مدل بافت خود بلوز را اصلاً توضیح ندادید بلکه یک توصیح کلی راجع به طرز بافت گفته اید من خیلی از این مدل خوشم آمده و برای پسرم میخواهم ببافم ولی طرح روی بلوز داده نشده لطفاً توضیح آن را هم بگذاریدممنون

 2. سارا گفت:

  ضمن سپاس بابت این آموزش ، دو تا سوال دارم اول اینکه لطفا در مورد جمله “دانه ها را به ترتیب ٣+۴ کور کنید” بیشتر توضیح دهید
  دوم اینکه در استین هر دو سانت و نیم دانه اضافه میشود یا هر پنج سانت و دو میلیمتر به نظر دو سانت و نیم منظورتون بوده و در تایپ اینگونه درج شده

 3. سلام.مطالب سایت عالیه.ممنون از شما.به امید توفیق روزافزون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گرافیک و طراحی : آریا بانو

Copyright © 2015 All rights Reserved

كليه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.