مجله اینترنتی بانوان

آموزش بافت ژیله مردانه جلوباز

آموزش بافت ژیله مردانه جلوباز

jile-jelobaz-mardane

سلام هنرجویان عزیز

در این آموزش می خواهیم بافت ژیله مردانه جلو باز رو خدمت شما ارائه بدیم که بسیار بافت ساده و در عین حال زیبایی هستش

همراه ما باشید…

جهت بافت این ژیله به تعداد کاموا ۵ کلاف با وزن ۱۰۰ گرمی نیاز داریم و همچنین میل شماره ۶ که خوب قاعدتا کلاف شما هم نخش باید مناسب میل ۶ باشد

بافت رو از پشت شروع می کنیم

پشت: ۸۰ دانه سرانداخته ۸ سانتیمتر کشباف ۱زیر ۱ رو ببافید. از لابلای دانه ها ۵ تا کسر کرده و دانه ها را به شکل زیر ببافید: ۱۱ دانه ی اول و آخر را به صورت کشباف ۱ زیر ۱ رو و بقیه دانه ها را از رو تا ۷۰ سانتیمتر بافته کور کنید .

جلو: ۳۹ دانه سر انداخته ۸ سانتیمتر کشباف ۱ زیر ۱ رو ببافید سپس ۱۱ دانه کشباف ۱ زیر ۱ رو و ۸ دانه از رو ببافید ۲۰ دانه دیگر را روی میل نبافته نگه دارید. ۱۹ دانه ی بافته شده را ۱۲ سانتیمتر ساده ببافید سپس ۲۰ دانه ی نبافته را به صورت ۱۲ دانه زیر و ۸ دانه کشباف ۱ زیر ۱ رو تا ۱۲ سانتیمتر ببافید.سپس ۲ قسمت بافته شده را روی میل گرفته دانه ها را به ترتیب زیر تا ۴۴ سانتیمتر دیگر ببافید. بعد از بافت ۱۱ دانه کشباف و ۸ دانه رو،۱ زیر ۲ رو ۱ زیر ۲رو۱ زیر ۲رو ۱ زیر ۲ رو و ۸ دانه کشباف ۱ زیر ۱ رو ببافید  سپس برای یقه دانه ها را به ترتیب ۲+۹ کور کنید و پس از آن هر دو رج یکبار ۲ تا کور کنید و ۵ مرتبه تکرار نمایید. وقتی بلندی بافت به ۷۰ سانتیمتر رسید دانه ها را کور کنید. طرف دیگر جلو را نیز ببافید ،سرشانه های پشت و جلو را به هم بدوزید، درز پهلوها را از پایین به بلندی ۴۴ سانتیمتر به هم دوخته ۲۶ سانتیمتر آن را برای حلقه آستین باز بگذارید .

یقه: از دور تا دور یقه ۱۰۹ دانه بیرون آورده ۶ سانتیمتر کشباف ۱ زیر ۱ رو ببافید.

جیب: از قسمت باز گذاشته شده در قسمت جلو به عرض لباس به تعداد لازم دانه بیرون  آورده ۵/۲ سانتیمتر کشباف ۱ زیر ۱ رو ببافید . از طرف دیگر نیز دانه بیرون آورده و به اندازه ی  لازم بافته از پشت کار بدوزید.

بافت ما آمادست.دیدید که همونطور که خدمتتون عرض شد بسیار بافت آسانی بود

خوب خوشحالیم برای این بافت هم در کنار ما بودید.


مجله اینترنتی آریا بانو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گرافیک و طراحی : آریا بانو

Copyright © 2015 All rights Reserved

كليه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.