مجله اینترنتی بانوان

واکنش زوجین هنگام دعوای زن و شوهری

واکنش زوجین هنگام دعوای زن و شوهری

واکنش زوجین هنگام دعوای زن و شوهری

تشدید
تشدید به وقتی می گویند که در یک گفت‌وگو آغاز کننده لحن ملایمی دارد، اما طرف مقابل با لحن و کلام بدی جواب می دهد.
حواس پرتی
حواس پرتی وسط یک گفت‌وگو از آن گناه های نابخشودنی است. دلیلش هم این است که حواس پرتی مستقیما توجه را زیر سوال می‌برد.
اجتنـــاب و کناره‌‌گیری
اجتناب و کناره‌گیری، به حالتی می‌گویند که در آن یک همسر نسبت به ادامه مذاکرات مهم بی میلی نشان می‌دهد. در جریان یک بحث، فرد کناره گیر اغلب اوقات تمایل دارد که خاموش باشد یا سریعاً با برخی پیشنهادات فقط برای خاتمه مکالمه بدون هیچ قصد واقعی برای پیگیری آنها، موافقت کند . کاری که آتش طرف مقابل را برای راه انداختن یک دعوای حسابی، تند می کند.
حالات هیجانی
اگر در وضعیت خلقی بدی باشیم، بدون توجه به میزان تلاش همسرمان برای مثبت بودن، احتمالا اعمال و گفتار او را منفی تر دریافت می‌کنیم.
تفاوت های جنسیتی
گاهی به نظر می رسد که دو شیوه مکالمه ای مجزا وجود دارد، شیوه مردانه و شیوه زنانه ! هر چه این تفاوت ها را بهتر بشناسیم، می‌توان برخی از این اختلاف نظرها و اصطکاک‌های بین زنان و مردان را بهتر حل و فصل کرد.
حمایت از خود
این آخری، از ترس از طرد ناشی می‌شود که همه ما در روابط صمیمانه‌ای مثل ازدواج ، با آن در حال کشمکش هستیم. ترس، دشمن بزرگِ دلبستگی است. این حالت در گفت‌وگو زمانی ایجاد می شود که ترس ما از طرد، همه وجودمان را می گیرد.
دعوا از یک گفت‌وگوی ساده شروع می‌شود
همه دعواهای زن و شوهری خیلی قبل تر در یکی از گفت‌وگوهای نا موفق کلید می‌خورند. واقعیت این است که اگر همه گفت‌وگوهای ما ختم به خیر می شد، اصلا دعوایی به وجود نمی آمد. دلیل ختم به خیر نشدن گفت‌وگوها، کارهایی است که گفت‌وگوها را به بیراهه می برند و حکم هیزم مرغوب آتش را دارند.
درست بجنگید
در دعوا یا بحث هیچوقت اسم همسرتان را با صدای بلند صدا نزنید. وقتی که بحث به جاهای باریک می‌کشد سعی کنید آن را متوقف کنید و یک فرجه به خودتان و همسرتان بدهید که در مورد این مشکل بیشتر فکر کنید و زود قضاوت نکنید. البته اجازه دهید که جمله‌اش تمام شود وگرنه نتیجه معکوس خواهد داشت. در آخر هم هیچوقت دعوا یا جدل را هنگامی که عصبانی هستید شروع نکنید، سعی کنید کمی آرام‌تر شوید و بعد مشکلتان را مطرح کنید.

 

یک پاسخ به “واکنش زوجین هنگام دعوای زن و شوهری”

  1. از اینکه مطالب سایت شمارو مطالعه کردم بسیار لذت بردم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گرافیک و طراحی : آریا بانو

Copyright © 2015 All rights Reserved

كليه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.